Kiedy warto oraz czy się opłaca zakup rocznej polisy turystycznej

Ubezpieczenia turystyczne roczne wydawane są na okres 12 miesięcy. Swoim zasięgiem obejmuje ona nieskończoną liczbę podróży zagranicznych. Ubezpieczenia turystyczne zazwyczaj kupowane są kilka dni przed wyjazdem za granice. Polisa ochrania nas przed nieprzewidzianymi skutkami zdarzeń losowych. Może być ona wykupiona na dzień, kilka tygodni, miesięcy lub na cały rok. Ubezpieczenie tego typu obejmuje podróż w jednym ciągu. Osoby często podróżujące w ciągu jednego roku muszą wykupować nową polisę turystyczną. Lepszym rozwiązaniem jest zakup rocznego ubezpieczenia turystycznego. Oferta skierowana jest w głównej mierze do osób często przekraczających granicę, czy to w celach służbowych, czy turystycznych. Tego typu ubezpieczenie idealnie nadaje się dla osób pracujących przez jakiś czas za granicą. 

Co obejmuje roczne ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenia turystyczne roczne obejmuje wyjazdy po całym świecie. Od momentu zakupu ubezpieczenie jest ważne przez 12 miesięcy. Ubezpieczenia turystyczne zapewniają koszty leczenia ambulatoryjnego, koszt transportu powrotnego do domu pacjenta, pomoc prawną, OC, koszt ratownictwa, ochronę aktywności podczas wspinaczki górskiej lub ochronę bagażu. Polisę turystyczną można rozszerzyć o kilka dodatkowych aspektów jak NNW, ryzyko wynikające z ataku terrorystycznego, leczenie chorób przewlekłych. Ubezpieczenia turystyczne nie działają na takich terenach jak Antarktyda, Grenlandia lub Arktyka. Podstawowa wersja ubezpieczenia turystycznego nie zapewnia NNW. Polisa turystyczna nie zapewnia ochrony, jeśli ubezpieczony był pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. 

Główne zalety rocznego ubezpieczenia turystycznego

Roczne ubezpieczenia turystyczne idealnie sprawdzą się dla osób chcących podróżować przez cały rok do o koła świata. Jedna opłacona składka, to oszczędność czasu. Ubezpieczyciele oferują również dodatkowe zniżki, a także dodatkowe rozszerzenia podstawowej polisy, które podstawowa wersja nie posiada. Kolejną zaletą rocznego ubezpieczenia turystycznego jest swoboda podczas podróży i brak zmartwień o nasze bezpieczeństwo. Jeśli dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia, wystarczy, że skontaktujemy się z centrum informacyjnym konkretnego ubezpieczyciela. 

Może Ci się również spodoba